Hľadáte spoľahlivý zdroj lacného tepla? Je ním…

Tepelné čerpadlá presviedčajú svojich majiteľov spoľahlivosťou a ekonomickou prevádzkou už od sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy začali vo veľkom nahrádzať kotly na vykurovacie oleje. Dnes sú tepelné čerpadlá v mnohých oblastiach Európy najrozšírenejším zdrojom tepla pri novostavbách, pričom tento status si vyslúžili ešte pred skokovým nárastom cien plynu a elektriny. Aké výhody tepelné čerpadlá prinášajú, to sa dozviete na nižšie uvedených riadkoch.
Výhody tepelných čerpadiel sú univerzálne, ich význam sa môže líšiť v závislosti od podnebia a potrieb prevádzkovateľa. Konkrétne ide o:

Hľadáte spoľahlivý zdroj lacného tepla? Je ním…
(zdroj: Shutterstock.com)

• Absencia nutnosti skladovať tepelným čerpadlám palivo, tým sú totiž geotermálna energia či vonkajší vzduch, ktoré sú k dispozícii zadarmo, v nevyčerpateľnom množstve, a to vo všetkých trvalo obývaných miestach planéty.

• Absencia povinnosti do tepelných čerpadiel prikladať, geotermálnu energiu a vonkajší vzduch si totiž odoberajú sami.

• Nízke účty za teplo s ohľadom na fakt, že tepelné čerpadlá majú vysokú efektivitu prevádzky, t. j. vyrobia násobne viac energie, než koľko spotrebujú pre svoju prevádzku.

• Zbavenie sa závislosti na dodávkach komodít a ich cenových výkyvov.

• Tepelné čerpadlá sú tzv. čistým zdrojom tepla, t. j. v dohľadnej budúcnosti im nehrozí obmedzovanie či zákaz používania tak, ako je to napríklad pri kotloch na tuhé palivá, plyny apod.

• Dlhá živostnosť a v prípade kvalitných tepelných čerpadiel aj minimum starostí spojených s pravidelnou údržbou.

• Univerzálnosť, kedy tepelné čerpadlá nájdete pri budovách o veľkosti lodného kontajnera aj strategických objektov typu letiska, nemocnice, školy apod.
• Možnosť získania dotácie na obstaranie.

Zaujali vás tieto výhody? Ak áno, pokračujte na stránky spoločnosti IVT s.r.o., popredného dodávateľa tepelných čerpadiel v Českej republike a na Slovensku. Na internetových stránkach zároveň nájdete krátkeho sprievodcu výberom tepelného čerpadla.

Komerčný článok