3 finančné omyly pre ktoré prichádzate (nie len) o peniaze

Poradíme vám viac o tom, čo by ste mali o svojich financiách vedieť a na čo by ste sa mali pri peniazoch sústrediť. A tiež vám prezradíme, čo spôsobuje, že prichádzate (nie len) o peniaze.

1. Nesplácate dlhy

Nechcete sa dostať do bodu, v ktorom nebudete splácať svoje dlhy. Kým si peniaze požičiate, ešte pred tým sa detailne pozrite na úrokovú sadzbu, mesačné splátky i podmienky pôžičky. Ak si myslíte, že konkrétny obnos peňazí mesačne nedokážete splácať, tak si radšej nepožičiavajte.

2. Chcete si kúpiť dom, ktorý si nemôžete dovoliť

Dom je miesto, kde si ľudia vytvárajú spomienky a preto na neho nemyslite ako na majetok, ktorý sa postupom času zhodnotí. Možno sa to stane, no možno nie. V prípade, že nájdete svoj vysnívaný dom, v tom prípade sa uistite, že si môžete dovoliť splácať hypotéku. Oddeľte krásu nehnuteľnosti od nákladov. Sú to totiž dve rozdielne veci. Jednu z nich si budete užívať, kým za tú druhú budete musieť zaplatiť.

3. Nevyplatený dlh na kreditnej karte

Kreditná karta môže byť skvelým finančným nástrojom. Ak ale máte kreditnú kartu, tak jej úroková sadzba sa môže pohybovať na úrovni 10 až 20 %, alebo ešte vyššie. Jednou z možností je vyplatenie dlhu na kreditnej karte osobnou pôžičkou. Ide o úver, ktorý sa zvyčajne spláca od 3 do 7 rokov. No práve pri pôžičke môžete získať nižšiu úrokovú sadzbu, a teda môže byť dobrým krokom, ako ušetriť peniaze.

Foto: unsplash.com