Chcete byť tou najšikovnejšou gazdinkou? Použite niektorý z našich tipov a trikov!

Sú triky, ktoré pozná každá žena – ako sa napríklad zbaviť vodného kameňa z  rýchlovarnej kanvice, alebo ako odstrániť fľak z červeného vína po víkendovom žúre. Ale pre tie ženy, ktoré chcú ešte viac šetriť čas, domácnosť aj svoju peňaženku, prinášame ešte ďalšie, menej známe triky!

Chcete byť tou najšikovnejšou gazdinkou? Použite niektorý z našich tipov a trikov!
(zdroj: unsplash.com)

Odteraz už kávu nebudete len piť

Kto by nemiloval kávu? Niekomu dokáže jej jedinečná aróma a chuť urobiť výnimočným aj celkom bežný deň. Káva však nie je iba skvelý nápoj na získanie energie, ale aj všestranný pomocník v domácnosti. Okrem toho, že káva pohlcuje pachy jedál v chladničke, dokáže vyhnať nepríjemný zápach aj z botníka.  A nielen tam: absorbuje nepríjemné pachy tiež na toalete alebo v kúpeľni. Vo voňavom prostredí sa predsa aj jednoduchšie upratuje. Ak vám chýba náradie na upratovanie do kúpeľne, tú najlepšiu kefu na čistenie kúpeľne nájdete napríklad tu. Mávate často zaprášené listy izbových rastlín? Aj na to máme trik. Stačí, keď zriedite mlieko s vodou a pretriete každý list. Zbavíte sa tak nielen prachu, ktorý sa tam prirodzene zachytáva, ale dosiahnete aj to, aby boli lesklé. 

Pre všetky pekárky

Teraz sa pozrime na nejaké triky do kuchyne, konkrétne tie, ktoré môžete využiť pri pečení. Tento trik vám už možno prezradila vaša babička, pretože je veľmi populárny a týka sa krájania koláčov s polevou. Ak nechcete, aby sa vám pri krájaní  torty polámala čokoládová poleva, stačí namočiť nôž do horúcej vody, no pozor – jedno namočenie treba použiť na každý rez. Nezabudnite ani otrieť z čepele zvyšky torty. Kto by mal rád čistenie okuliarov! Hoci možností je hneď niekoľko, nepatrí to medzi obľúbené aktivity. Samozrejme, najjednoduchšie, čo môžete urobiť, je použiť jednorazové vlhčené obrúsky určené na okuliare. Ak ich však práve doma nemátem použiť môžete aj vodu a suchú handričku, poprípade jar, ktorá zbaví sklá mastnoty od zafúľaných prstov a hrubšej nečistoty. Neodporúčame použiť tekuté mydlo, pretože to obsahuje jemné častice, ktoré vám môžu na okuliaroch poškrabať sklá. Chýba vám doma nejaký čistiaci prostriedok, poprípade náčinie na upratovanie? Pozrite si Aliexpress v slovenčine, kde všetko nakúpite lacno a pohodlne z domu.

Odlepovanie etikiet, cenoviek a nálepiek

Špeciálny tip máme aj pre všetkých vodičov a vodičky, ktorým ešte na aute ostali pozostatky starých diaľničných známok, poprípade potrebujú odlepiť akúkoľvek nálepku či etiketu zo skla. Pravdepodobne so sebou nenosíte v kabelke žiletku, ktorou je koniec koncov veľmi ľahké poškodiť sklo, preto vám poradíme niečo iné. Horúca mydlová voda, ktorou pretriete menej odolné nálepky, by mala pomôcť. Ak sa však ani po tomto nálepka neodlepí, siahnite po čistom alkohole alebo liehu. Ten na nálepku nastriekajte (najlepšie v rozprašovači) a nechajte 10-30 minút pôsobiť. Oškrabať potom môžete známku či inú nálepku obyčajnou kreditkou. Pri odlepovaní cenoviek alebo etikiet zo skla odporúčame aj olej, ktorý sa nachádza napríklad v majonéze. Tá má navyše aj kyslosť octu, takže je dokonalou kombináciou na odstraňovanie zvyškov lepidla. Naneste ju na lepkavý povrch, nechajte 15 minút pôsobiť a tešte sa, ako ľahko a rýchlo vám ide neželaná nálepka dole! Ak vás zaujímajú aj iné triky do domácnosti, pozrite si naše ďalšie rady a tipy na upratovanie.