Najlepšie poháre na kávu, čaj a horúcu čokoládu

Termohrnčeky – termopoháre si za posledné roky prešli poriadnou evolúciou. Kedysi boli dostupné len ťažké termosky s uzáverom, ktoré sme si brali na lyžovačky. A keďže si teraz každý z nás rád užije teplú kávu alebo čaj cestou do práce, tak vznikli odľahčené termohrnčeky. Ktoré sú najlepšie na trhu a ako postupovať pri výbere?

Najlepšie poháre na kávu, čaj a horúcu čokoládu (Foto: unsplash.com)

Typy termohrnčekov

Môžete ich využívať doma, v kancelárií alebo pri cestovaní, aby zostal váš nápoj stále v teple. Keďže pripomínajú klasický hrnček na kávu, tak sú po dopití aj jednoducho spratné. Termohrnček môže mať uško alebo silikónový pás v strede, za ktorý môžete hrnček bez problémov chytiť, aby ste sa nespálili. Môžu byť vyrobené zo skla, porcelánu, nerezu, plastu alebo kombináciou týchto materiálov.

Sklenené hrnčeky dokážu udržať nápoj teplý do 2 hodín. O niečo lepšie sú hrnčeky s dvojitým skleneným opláštením, ale treba rátať s vyššou hmotnosťou a rizikom poškodenia. Keramické hrnčeky sú na tom podobne a odporúčajú sa predovšetkým na vnútorné používanie. Odporúča ich preto aj Nákupná poradňa v recenzii termo pohárov HOT&COOL.

Plastové termohrnčeky sú v rôznych cenových kategóriách a nápoj udržia teplý aj 12 hodín. Kvalitné nerezové hrnčeky majú dvojstenné opláštenie a ich schopnosť udržať teplo je jedna z najlepších. Ich výhodou je jednoduchá údržba, dlhá životnosť a vysoká hygienickosť.

Na čo ho budete využívať?

Pred nákupom termohrnčeka by ste si mali zvážiť, pri akej príležitosti ho budete využívať. Ak si chcete vychutnať nápoj každý deň cestou do práce, tak vám stačí sklenený alebo keramický. Tu je dôležitá hlavne hmotnosť, veľkosť a praktickosť používania. V prípade, že idete na dlhší výlet a kávu si dáte až neskôr, siahnuť by ste mali po materiáli, ktorý udrží nápoj teplý dlhšie (nerez alebo plast). Dávajte si pozor na správny uzáver, aby sa vám káva nevyliala.

Čistenie a údržba

Radosť z používania termohrnčeka tkvie aj v tom, ako jednoducho sa udržiava. Keďže do neho neustále dávate vaše obľúbené nápoje, tak sa po čase môže zanášať. A ak ho nesprávne umyjete, špina začne plesnivieť. Už pri nákupe sa spýtajte, ako treba tento hrnček udržiavať. Najjednoduchší je na údržbu sklenený termohrnček. Bežné je ručné umývanie po každom použití, do umývačky riadu nemôžu ísť všetky typy termohrnčekov.

Pri nákupe online nezabudnite na zľavy k nákupu. Do rôznych eshopov ich nájdete na stránkach zlavovy-kod.sk, napríklad pre eshopy Okay, TopShop a nájdete tu aj obľúbené exkluzívne zľavové kódy na 4Home.sk.