Chcete aj vy bezpečný domov? Čo tak SMART HOME?

Kto by nechcel žiť v krásnom, komfortnom a navyše aj bezpečnom dome? Ak sa vám zdá, že váš dom nemôže mať toľko superlatív bez toho, aby sa nezmenili vaše ekonomické pomery, tak sa aspoň na malú chvíľu pohrajte s myšlienkou inteligentného domu. Jeho samostatný chod si toho zase až toľko nevyžaduje!

Chcete aj vy bezpečný domov? Čo tak SMART HOME?
(zdroj: komerčný článok)

Pripravte mu zázemie!

Každý inteligentný dom sa skladá zo základných zariadení a istej technickej podpory. Hoci by sa zdalo, že bez internetu sa v dnešnej dobe nepohnete, inteligentná domácnosť môže fungovať tak s pripojením na internet, ale aj bez neho. Nemôže však fungovať bez riadiacej jednotky. Práve tá je mozgom celého systému a vďaka nej pracujú jednotlivé zariadenia presne tak, aby to bolo efektívne, samostatné a bezpečné.

Okrem riadiacej jednotky sú tu však ďalšie zariadenia, ktoré konkrétne príkazy riadiacej jednotky vykonávajú alebo sú ich prostredníctvom vysielané údaje o chode domácnosti. Ide o rôzne snímače, vypínače, senzory, merače, ktoré jednotlivé činnosti vykonávajú. Vďaka nim sa tak ovláda napríklad zavlažovanie, kúrenie, klimatizácia, kamery alebo rôzne domáce multimédiá. S inteligentnou riadiacou jednotkou sa užívateľ spája pomocou lokálneho prístupu (aj bez pripojenia na internet) alebo vzdialeného prístupu (podmienka pripojenia na internet). A to všetko končí vo vašom mobile, počítači alebo tablete.

Ako dokážu inteligentné technológie váš domov ochrániť?

Inteligentná domácnosť si svojou sofistikovanosťou podmanila široké spektrum užívateľov. Každý si však pod pojmom bezpečnosť predstavuje niečo iné. A to je jedným z najhlavnejších benefitom inteligentnej domácnosti – vytvoriť si jej koncept podľa vlastných priorít a požiadaviek. Pre niekoho je prvoradý bezproblémový chod domácich spotrebičov, kúrenia alebo vetrania. Jednotlivé snímače a senzory sa preto starajú, aby neprišlo k úniku plynu, vody alebo aby nevypnutou žehličkou nevznikol v dome požiar.

Potom je tu vonkajšie nebezpečenstvo, ktoré majú pod palcom vonkajšie IP kamery, rôzne bezpečnostné prvky či sirény. Tie zaznamenajú a ohlásia každý neobvyklý pohyb v priestore a informujú o ňom nielen riadiacu jednotku, ale aj vás. Vy si tak aktuálnu situáciu môžete overiť pomocou telefónu v reálnom čase.

Inteligentný domov je vytvorený na mieru vašim potrebám. Nie je to bezduchý systém prvkov a zariadení, ktorý funguje na základe príkazov riadiacej jednotky. Je to prepracovaný a samostatný komunikačný systém, ktorý koná intuitívne a do chodu ktorého máte možnosť zasahovať a modifikovať ho. Je súčasťou vašich každodenných potrieb, rituálov. Kvalitne zostavený SMART Home sa za krátky čas dokáže plne prispôsobiť vášmu bežnému životu.

Komerčný článok