Máte pocit, že vaše veci už nemáte kam uložiť? Hravo to vyriešite novým úložným priestorom

Aj vám už niekedy dochádza trpezlivosť, keď sa doslova potkýnate o množstvo rôznych vecí v domácnosti? Akoby neustále pribúdali a už nie je pre ne miesto. Žiaden problém! Niekedy postačí šikovná komoda či ďalšia skriňa, ktoré jednoducho tento problém vyriešia. Komody sú dobré pomocníčky a možno ich umiestniť prakticky kdekoľvek. Nájdu si svoje miesto v každej domácnosti a dobre poslúžia ako úložný priestor.

Máte pocit, že vaše veci už nemáte kam uložiť? Hravo to vyriešite novým úložným priestorom
Máte pocit, že vaše veci už nemáte kam uložiť? Hravo to vyriešite novým úložným priestorom (zdroj: New Africa / Shutterstock.com)

Vyberáme komodu

Komody sa čoraz viac stávajú veľmi obľúbeným a žiadaným kusom nábytku do našich domácností. V prvom rade si treba ujasniť, kde komodu umiestnime a na čo nám bude slúžiť. Od toho sa potom bude odvíjať jej veľkosť, prevedenie a v neposlednom rade aj jej materiál.

Komody sú nielen praktické, ale plnia aj estetickú funkciu a šikovne vedia nahradiť mohutné skrine, ktoré zaberajú veľa miesta. Rovnako sa hodia do spální, obývačiek, ako aj predsiení či kúpeľne. Všeobecne platí, že materiál komody by mal ladiť s materiálom ostatného nábytku, najmä, ak vyberáme komodu do obývačky či spálne. Čo si už do nich uložíme, je na nás, podstatné je, aby splnili svoj účel a skrášlili danú miestnosť.

Skriňa podľa miestnosti

Na trhu existuje množstvo zaujímavých, štýlových a čo sa týka dizajnu veľmi moderných skríň, do ktorých si môžeme uložiť všetky potrebné veci. A čím väčšia skriňa, tým viac vecí sa do nej vojde. Ale aj v prípade skrine platí, že by sme ju mali vyberať podľa toho, do akej miestnosti ju postavíme. Iná skriňa sa totiž hodí do spálne, iná napríklad do predsiene a zasa ďalšia do detskej izby.

Samozrejme, treba prihliadať aj na veľkosť miestnosti, v ktorej bude skriňa umiestnená, aby sme si tak nezahatali prístup k oknu alebo k radiátoru. Ďalším dôležitým faktorom pri jej výbere je aj materiál a farebné prevedenie, ktoré by mali byť v súlade s ostatným nábytkom danej izby.

Nech naše steny „nezývajú“ prázdnotou

Zariadili sme si domácnosť podľa svojich predstáv, sme spokojní, šťastní, ale stále máme pocit, že nám niečo chýba? Prázdnota stenám nesvedčí! Doplnky do domácnosti sú veľmi dôležité a ak si ich vhodne a správne umiestnime, náš dom či byt budú dokonalé.

K zútulneniu našich izieb sa skvelo hodia štýlové a zaujímavé obrazy, ktoré nielen skrášlia naše steny, ale upútajú pohľad každého, kto príde k nám na návštevu. Môžeme si vyberať z viacerých motívov, podľa toho, do akej miestnosti chceme daný obraz zavesiť. Napríklad veľmi upokojujúco pôsobí západ slnka v spálni, malebné zátišie či krajinka v obývačke alebo „šálka kávičky“ v kuchyni. Výber obrazov podlieha nášmu vkusu a štýlu.

Komerčný článok