4 osvedčené tipy, ako bojovať s nepríjemnosťami v podobe akné na chrbte

Akné na chrbte je menej nepríjemné, ako na tvári či hrudníku, pretože nie je viditeľné. Napriek tomu nás ale dokáže poriadne potrápiť. Nevidíme naň, ťažšie sa ošetruje a keď sa dáme do plaviek či spodnej bielizne, nie je na náš chrbát práve najkrajší pohľad. Aké prípravky a úpravy pomôžu pri akné na chrbte? Tu sú rady, ako sa zbavíte akné na chrbte.

1. Vypínajte si vlasy

Masky a kondicionéry sú síce pre vlasy skvelé, ale často obsahujú prísady, ktoré môžu upchávať póry a vyvolať problémy na pokožke, ktorá je nimi prikrytá.
Vždy, keď si nanesiete balzam alebo kondicionér, vypnite si vlasy na vrch hlavy, aby vám nepadali na chrbát. Pri sušení si chráňte miesta chrbta pod vlasmi tričkom či uterákom.

2. Utierky na očistenie pokožky

Ihneď po tom, čo sa spotíte – či už zo stresu, námahy alebo cvičenia v posilňovni – je ideálne ihneď sa osprchovať.
V prípade, že to z rôznych dôvodov nie je možné, použite aspoň špeciálne čistiace utierky, ktoré odstránia pot a nečistoty z vášho tela. Dobre si očistite aj chrbát, kde sa často pri potení tvorí akné.

3. Noste ľahké tkaniny

V prípade, že chcete predísť akné alebo sa ho zbaviť, obliekajte si ľahké priedušné tkaniny. Nezabúdajte si po každom tréningu oprať športovú podprsenku a keď je to možné, hneď po tréningu sa prezlečte do čistého bavlneného trička.

4. Vyskúšajte liečbu retinoidmi

Ak vás trápia skôr bodové akné na niektorých miestach a nie je zasiahnutá celá plocha, oplatí sa vyskúšať prípravky, najmä gély s obsahom retinoidov. Takýto gél pôsobí proti akné a zároveň zabraňuje tvorbe nepekných škvŕn. A hlavne pomáha predchádzať ďalším prejavom akné.

Foto: unsplash.com