Používate korektor? Možno nie správne

Únavu zažíva denno-denne asi každá žena. Pod očami sa vytvoria tmavé kruhy, pokožka sa začervená a vy musíte vyriešiť, ako aj v takom stave vyzerať bezchybne. Našťastie bol vynájdený korektor – malý kozmetický zázrak, ktorý vyrieši váš problém v priebehu pár minút!

Používate korektor? Možno nie správne
(zdroj: unsplash.com)

Ceruzka alebo korektor?

Korektor maskuje viditeľné nedostatky a vyrovnáva farbu pleti. Musíte však vedieť, aký korektor váš typ pleti potrebuje a ako ho správne používať. Korektory nájdete v tubách, paletách, ceruzkách aj aplikátoroch. Rozdeľujú sa do troch základných skupín: korektorové ceruzky, korektory a zvýrazňovače. Ceruzky sa zvyčajne nanášajú lokálne, vyhnite sa ale oblasti očí. Ideálne sú pre mastný až normálny typ pleti. Nanášať by ste si ich mali pod podklad. Korektor sa nanáša na celú tvár, pretože maskuje nedokonalosti, ale aj rozjasňuje pleť. Vhodný je pre všetky typy pleti.

Nezačínajte bez čistenia

Posledný z menovaných, zvýrazňovač, sa používa na nanášanie na celú tvár, ale neslúži na maskovanie nedokonalostí. Môžete vďaka nemu ale získať žiarivý svieži vzhľad, ktorý zvýrazní a zosvetlí oblasti, na ktoré ho nanesiete. Nanáša sa ako druhá vrstva mejkapu. A teraz niečo k jeho používaniu. Korektor by sa mal nanášať iba na čistú pokožku – dvadsať minút pred líčením použite toner a hydratačný krém. Bežné líčenie by sa od večerného malo líčiť aj tým, že na každý deň odporúčame používať prípravky na báze oleja a vody, zatiaľ čo tvrdé a suché ceruzky sú na večerné párty. Nepoužívajte ani veľa krému, jemnej pokožke to môže uškodiť.

Nikdy nie od brady k čelu

Ak sa líčite večer, dávajte si pozor na dostatočné osvetlenie. Najlepším priateľom správneho líčenia je totiž denné svetlo. Večer si radšej zožeňte viac svetelných zdrojov. Pozor tiež na skúšanie mejkapu či korektoru na rukách, je to len nešťastný zvyk – na tvári má úplne inú farbu. Korektor vždy aplikujte od čela a končite bradou. Ak to budete robiť naopak, dostane sa vám do pórov a mimických vrások, a takto ich nechtiac zvýrazníte. Máme aj tip, čo robiť, ak vás netrápia iba kruhy pod očami. Modriny pod očami zamaskujete žltými odtieňmi korektoru. Na zápaly sú zasa najlepšie zelené.