Vysnívaný šatník – ako si ho navrhnúť a usporiadať?

Asi každá z nás si už v detstve vysnívala, ako by mala vyzerať spálňa a šatník. Túžili sme po obrovskej miestnosti plnej oblečenia, pekných topánok a kabeliek. Je na čase si tento sen splniť a začať si svoju miestnosť snov zariaďovať. Na to, aby váš šatník vyzeral čo najlepšie, je potrebné si spraviť plán a konkrétnu predstavu. Aké pravidlá by ste mali dodržiavať pri zariaďovaní vysnívaného šatníka a ako si ho usporiadať čo najprehľadnejšie?

Vysnívaný šatník – ako si ho navrhnúť a usporiadať? (Foto: pixabay.com)

Vyberte si konkrétny štýl a urobte si návrh

Ako začať s plánovaním výstavby šatníka a konkrétnej realizácie? V prvom rade si musíte stanoviť konkrétny štýl, v ktorom budete šatník zariaďovať. Bude to luxusná miestnosť s kryštálovým lustrom, závesy na oknách a vzorované tapety na stenách? Alebo ste skôr na jednoduchší a čistý severský štýl? Šatník by mal taktiež ladiť ku zbytku domu alebo bytu, takže pri výbere farieb a materiálov by ste mali dbať aj na to.

Aby bola stavba šatníka o čosi reálnejšia a vedeli ste si ho viac vizualizovať, tak si skúste pripraviť návrh. Skúste to aj napriek tomu, že má váš šatník na starosti bytový dizajnér. Na základe vášho návrhu potom dokáže dizajnér pochopiť váš vkus a je väčšia pravdepodobnosť, že sa jeho návrhom trafí do vašich predstáv.

Vysnívaný šatník – ako si ho navrhnúť a usporiadať? (Foto: pixabay.com)

Ako upratať a zorganizovať oblečenie?

Tak, keď už viete, ako bude váš šatník vyzerať, tak je na čase realizácia. Podlaha, farba stien, skrine a tapety, je potrebné pustiť sa do práce. Keď už bude v šatníku všetko hotové, tak je na čase postarať sa o organizáciu oblečenia. Nie je dôležité ho len jednorazovo usporiadať, ale pravidelne sa o prehľad v šatníku starať. Ako to docieliť?

Začnite tým, že zhromaždíte všetko oblečenie na jednu kopu. Podľa toho budete vidieť, čo všetko vlastníte a možno si uvedomíte, že je toho naozaj veľa. V ďalšom kroku je potrebné oblečenie pretriediť podľa toho, čo chcete vyhodiť, čo darovať a čo si chcete nechať. Tu treba byť racionálnejší a nenechávať si oblečenie, ktoré nenosíte. Keď už máte oblečenie pretriedené, tak je na čase poukladať ho do šatníka. Teraz si môžete vybrať akýkoľvek systém organizácie, ktorý vám bude vyhovovať. Oblečenie sa dá vytriediť podľa druhu, farieb alebo príležitostí kam ho nosíte. Podstatné je, aby ste sa v ňom vyznali a videli na všetky kúsky.