Ako si vybrať dobrý pokladničný systém

Správny výber pokladničného systému vám neprinesie len naplnenie požiadaviek platnej legislatívy. Získate tiež množstvo užitočných funkcií pre zefektívnenie skladového hospodárstva alebo iných činností spojených s vaším podnikaním. Aké sú jeho výhody a ako si vhodný systém vybrať?

Ako si vybrať dobrý pokladničný systém
Ako si vybrať dobrý pokladničný systém (zdroj: unsplash.com)

Čo je to pokladničný systém

Pokladničný systém zabezpečuje celý komplex činností. Na rozdiel od registračnej pokladne bez pripojenia na internet je vhodný aj pre elektronickú evidenciu tržieb. Disponuje tiež viacerými funkciami. Pokladničný systém využijete na účtovanie platieb zákazníkom, tlač objednávok aj vedenie skladového hospodárstva. Zo zozbieraných údajov môžete tiež vidieť štatistiky predaja, predaj jednotlivých predavačov a ich obrat či iné. Pokladničný systém sa v praxi používa spolu s tlačiarňou, platobným terminálom, váhou alebo inými zariadeniami.

Moderné pokladničné systémy si môžete vybrať pre pevné aj mobilné či gastro prevádzky, maloobchod alebo veľkoobchod. Získate tak ucelené riešenie šité na mieru vašim potrebám. Ponúkajú možnosť výberu ucelenej zostavy pokladnice, zákazníckeho displeja, termotlačiarne a platobného terminálu pre platby kartou v jednej cene. K pokladničnému systému je podľa vašich požiadaviek možné pripojiť iné zariadenia, ako sú skener čiarových kódov, peňažná zásuvka, váha alebo externá tlačiareň.

Platobný terminál POS

Platba kartou za tovar aj služby je dnes už samozrejmosťou. Pokladnica v žiadnej prevádzke sa preto nezaobíde bez platobného terminálu. Platobný terminál — POS je možné prepojiť na zvolené systémy pokladne.

Kvalitné POS platobné systémy okrem toho umožňujú platiť aj hodinkami alebo mobilom či gastro kartou. Disponujú aj viacerými funkciami, ako sú storno poslednej platby a jej vrátenie zákazníkovi, integrovanú čítačku QR kódov či dotykové ovládanie. Vďaka ich komplexnosti je ich možné využívať aj ako eKasu.

Komerčný článok