Doplnky do auta, ktoré nielen vylepšia jeho vzhľad

Na každom aute sa vždy nájde niečo, čo sa dá zdokonaľovať. Každý vodič preto iste ocení autodoplnky, ktoré okrem dizajnu prinesú aj ochranu pre interiér či kolesá auta. Dnes sa zameriame na dva z nich.

Doplnky do auta, ktoré nielen vylepšia jeho vzhľad
Doplnky do auta, ktoré nielen vylepšia jeho vzhľad (zdroj: unsplash.com)

Autopoťahy, ktoré chránia interiér

Každý, kto pravidelne využíva svoje vozidlo, vie, ako veľmi sa už za niekoľko dní znečistia jeho sedadlá. O to viac, ak máte malé deti alebo často chodievate na dlhšie cesty. Stačí, keď sa raz v aute najete či vypijete kávu a znečistenie sedadla je na svete. Aby ste nemuseli prácne drhnúť čalúnenie, ochránite ich pomocou autopoťahov. Autopoťahy zabránia aj opotrebeniu a oderom sedadiel. Ich vzhľad vďaka nim zostáva nezmenený dlhé roky.

Nové autopoťahy, tak ako aj mnohé iné doplnky do auta, vyberajte podľa typu vášho automobilu. Môžete ich kúpiť i pre nákladné autá či mikrobusy. Ak si chcete byť istí, že vybraný model bude presne pasovať, pri výbere vezmite ohľad na značku vozidla aj rok jeho výroby. Zvažujete kúpu univerzálnych poťahov do auta? Takéto autopoťahy sú síce lacnejším riešením, no neposkytujú taký veľký výber dizajnov. Nemuseli by tiež dokonale sedieť, ak vaše vozidlo disponuje napríklad bočnými opierkami.

Prečo používať puklice

Puklice na kolesá dokážu vyzdvihnúť dizajn vášho auta, to však nie je ich jedinou úlohou. Puklice chránia disky kolies pred poškriabaním a odrením či iným mechanickým poškodením. Chránia tiež skrutky a ložiská pred zanesením. Pri kúpe puklíc je najdôležitejšie poznať rozmer plechového disku kolesa. Veľkosť sa udáva v palcoch a môže byť od 13“ do 17“. Rozmer nájdete na údajoch na kolese alebo v technickom preukaze.

Pozor aj na výber materiálu. Lacné, nekvalitné puklice by mohli v mrazivom počasí začať praskať. Kvalitné puklice priamo od výrobcu vášho vozidla poskytnú primeraný vzťah medzi ich ohybnosťou a dostatočnú odolnosť voči nárazom. Výhodou je tiež odolnosť voči korózii.

Komerčný článok