Ako si len vybrať z množstva interiérových dverí

Sú neodmysliteľnou súčasťou našich domov, bytov či kancelárií, a hoci ich často ani nevnímame, veľmi významne ovplyvňujú štýl a celkový charakter interiéru. Ich materiálové vyhotovenie, farba či prevedenie môžu dizajn miestností vyzdvihnúť, ale môžu ho, naopak, aj pokaziť. Áno, takýto silný vplyv majú interiérové dvere v bytovom dizajne.

Ako si len vybrať z množstva interiérových dverí
Ako si len vybrať z množstva interiérových dverí (zdroj: komerčný článok)

Kvalita interiérových dverí je na prvom mieste

Sú veci, na ktorých sa naozaj neoplatí šetriť. Interiérové dvere sú jednou z nich. Možno si niekto povie, že najdôležitejší je dizajn a ich harmonické zladenie so zariadením alebo s podlahami. Dizajn je veľmi dôležitý, no ak vyhotovenie dverí nebude dostatočne kvalitné, utrpí tým nielen ich funkčnosť, ale v konečnom dôsledku aj výsledný estetický dojem. Prioritnou funkciou dverí je oddelenie jednotlivých miestností v dome, vyčlenenie intímnejších zón, a zároveň slúžia aj ako istá zvuková bariéra. Pokiaľ by však neboli vyhotovené z kvalitných materiálov, časom by sa mohlo stať, že by sa mohli pokriviť alebo by nepriliehali tak, ako treba. A tu už by sme sa asi neuspokojili len s ich skvelým dizajnom.

Výber materiálov interiérových dverí je pestrý

Inovácie a moderné technologické postupy sa nevyhli ani výrobe interiérových dverí. Drevené, fóliované, laminátové či celosklenené, ale tiež protipožiarne – toľko typov a ešte oveľa viac vyhotovení na nás čaká v špecializovaných predajniach či priamo u výrobcov dverí. Ak sa ponoríme do tejto obsiahlej ponuky, zistíme, že možno ani sami nevieme, aké dvere vlastne chceme. Fóliované interiérové dvere sú klasika rokov minulých v novom, modernom, kvalitnejšom a dizajnovo veľmi zaujímavom šate. Finančne menej náročná alternatíva, ktorá však dokáže uspokojiť aj isté estetické požiadavky. Potom sú tu laminátové dvere, ktorých odolné povrchy znesú aj väčšie zaťaženie a možnosť výberu z množstva farebných odtieňov či dekorov dreva nám dáva možnosť prispôsobiť ich takmer každému štýlu interiéru. V komerčných priestoroch si svoje uplatnenie nájdu aj protipožiarne dvere, ktoré spoľahlivo ochránia dôležité dokumenty či technické vybavenie. Vrcholom súčasného bytového dizajnu sú celosklenené dvere. Svojou čistotou dodávajú priestoru na veľkoleposti a opticky ho zväčšujú a presvetľujú. A hoci nie sú tou najlepšou voľbou v domácnostiach s malými deťmi, majú množstvo prívržencov medzi tými, ktorým učaroval čistý a moderný dizajn.

Je to celá veda vybrať si do svojho domu interiérové dvere, ktoré okrem toho, že budú kvalitné, budú aj skvele vyzerať a v interiéri budú prirodzenou dominantou.

Komerčný článok