Zima sa blíži. Vyberte si tie najlepšie pneumatiky

Či sa nám to páči, alebo nie, ročné obdobia sa striedajú a s tým je spojená aj naša povinnosť na jar a na jeseň prezúvať gumy. Skontrolovali ste už zimné pneumatiky, ktoré ste pred pol rokom odložili na odpočinok? Ak už nevyhovujú, poobzerajte sa po druhých. Vaša jazda bude nielen pohodlnejšia, ale aj ekonomickejšia a bezpečnejšia.

Zima sa blíži. Vyberte si tie najlepšie pneumatiky
Zima sa blíži. Vyberte si tie najlepšie pneumatiky (zdroj: komerčný článok)

Zimné pneumatiky do akéhokoľvek terénu

Zvykli sme si, že v zime nám najmä v južných častiach krajiny stále menej sneží, no keď sa tak náhodou stane, nemali by sme ostať zaskočení. Iba spoľahlivé zimné pneumatiky nás podržia na klzkom – či už mokrom, alebo zľadovatenom povrchu – a zároveň sa budú príkladne správať na suchej vozovke. Okrem toho, že vás nesklamú pri rôznych rýchlostiach, rýchlych zabrzdeniach či náhlych zmenách smeru, poteší navyše aj to, ak sa podpíšu pod nízku spotrebu paliva, majú malú hlučnosť a dlhú životnosť. Pred nákupom nových zimných pneumatík preto určite myslite na to, ako často s autom jazdíte, po akých cestách (diaľnica, rozbité cesty…), ale aj akým štýlom. Nezanedbajte ani klimatické podmienky vo vašom meste. Iné pneumatiky sú vhodné do nížin a iné zasa do hôr. S výberom vám radi poradia v dobrom pneuservise alebo sa spoľahnite na recenzie nezávislých autoklubov.

Novinky medzi zimnými pneumatikami

Stavíte na výrobcu alebo model pneumatík, s ktorým už máte skúsenosti, alebo sa radi necháte prekvapiť niečím novým? Značky ako Matador, Barum alebo Yokohama vyšli na trh s novinkami, ktoré by ste si ako nároční šoféri nemali nechať ujsť. Matador MP93 Nordicca majú úplne nový profil dezénu a efektívnu a bezstarostnú jazdu si vychutnáte vďaka pôsobivej priľnavosti pneumatík na mokrom či kašovitom povrchu. Behúň týchto pneumatík sa opotrebúva rovnomerne, a tak sa môžete tešiť na dlhú životnosť pneumatík, aká je pri výrobkoch Matador bežná. Barum Snovanis 3 zvládnu akékoľvek poveternostné podmienky pri rôznej záťaži, a preto sa stanú ideálnym spoločníkom na rôznych druhoch vozoviek. Diagonálny dezén zimných pneumatík zabezpečí dobrú stabilitu, ale tiež manévrovateľnosť. A čo poteší šoféra viac ako poslušné pneumatiky? Azda už len nízka spotreba paliva, ktorú pri pneumatikách Barum dosiahne. Pneumatiky Yokohama Bluearth Winter V906 spĺňajú požiadavky EÚ kladené na zimné pneumatiky a vy si môžete byť istí, že ak prešli prísnymi testami priľnavosti, ani vás na zasneženom povrchu nezradia. Neviete si rady? Kontaktujte predajcu Pneueshop.sk, určite vám pri nákupe zimných pneumatík ochotne poradí.

Komerčný článok