Rohože do auta tak, ako ich nevnímame

Všetci to dôverne poznáme – pre nové auto, čistý a nablýskaný interiér sú mokré fľaky, omrvinky či blato neprijateľné. Ale ako sa im vyhnúť alebo ich aspoň jednoducho a efektívne odstrániť? Riešenie je jednoduché – rohože do auta.

Rohože do auta tak, ako ich nevnímame
Rohože do auta tak, ako ich nevnímame (zdroj: komerčný článok)

Ich dizajn prekvapí

Rohože do auta sa vyrábajú z vysokokvalitnej gumy alebo elegantnejším riešením sú textilné rohože. Obidva typy majú svoje pre a proti. Kým gumové autorohože sú maximálne praktické a trvácne, ich textilná verzia je viac reprezentatívna a elegantná. Obidva typy sa však veľmi jednoducho čistia a udržujú. Aby dokonale sadli, je možné si ich kúpiť pre konkrétnu značku a model vozidla. Pri textilných rohožiach je navyše aj možnosť nechať si ich ušiť priamo na mieru podľa vlastnej farebnej schémy a tak zladiť s interiérom vozidla. Tým, že dokonale kopírujú celú plochu podlahy vozidla a sú protišmykové, voda a nečistoty majú len malú šancu dostať sa mimo vymedzenú plochu ich vyvýšených okrajov. Materiál a štruktúra textilných koberčekov vodu rovnomerne rozloží po celej ich ploche, a tak sa nemôže stať, že budeme mať v aute mokré kaluže. Aj po čistení sa nemusíme báť, že kvôli pomalému schnutiu budeme týždeň bez koberčekov.

Úloha rohoží je v aute nezastupiteľná

V dnešnej dobe už rohože nepovažujeme za nič výnimočné. Chránia podlahu auta pred nánosmi blata, vody či snehu a tak zabraňujú zničeniu podlahy auta, či už vlhkosťou, alebo nečistotami. Aj keď si dávame pozor, aby sme do auta nepriniesli na topánkach viac neporiadku, ako je potrebné, predsa sa rohože špinia veľmi rýchlo. No ich údržba je neporovnateľne jednoduchšia, ako keby sme mali čistiť podlahu auta. Rovnaký význam majú aj vaničky do kufra, kde väčšinou skončia tašky plné nákupov, náhradné topánky alebo objemnejší tovar. Ani tu nie je núdza o špinavé či mokré fľaky, preto je ochrana batožinového priestoru rovnako praktické riešenie ako ochrana podlahy interiéru vozidla. Kvalitné a elegantné rohože navyše vôbec nepôsobia v interiéri rušivo a nevkusne.

Čo dodať na záver? Pri kúpe doplnkov pre naše autá by sme sa mali riadiť aj ich praktickou funkciou. Možno ich dizajn niekedy nebude presne podľa našich predstáv, ale môžeme sa spoľahnúť na to, že ochránia nemalú investíciu, akou naše auto určite je. A ak si trochu priplatíme, môžeme sa popýšiť aj dizajnovými autokobercami šitými na mieru.

Komerčný článok