Cigara a jej fajčenie – takto z nej budete mať najlepší pôžitok!

Fajčenie nie je čisto pánska záležitosť. Ale ako sa dá z fajčenia cigary vyťažiť maximálny pôžitok? To sa dočítate v tomto článku.

Kvalitná cigara je základ

Možno sa budete čudovať, ale nie všetky cigary sú kvalitné. Z nekvalitnej cigary sa vám táto rituálna činnosť môže znechutiť a okradnete sa o príjemné zážitky spojené s jeho fajčením. Aby ste mali istotu, že si kupujete skutočne kvalitnú cigaru, opýtajte sa v predajni a hlavne sa nesmiete báť priplatiť. Väčšina lacných cigár je nekvalitných.

Ako na správne fajčenie cigary

Je nutné fajčiť ju pomaly. Interval je približne 30s až 1m. Ak budete poťahovať príliš často, cigara sa prepáli, zaparí a dostane nepríjemnú chuť. Naopak, kvôli dlhému intervalu môže dôjsť k zhasnutiu cigary, no tomu sa chceme vynúť zasa kvôli lepšej chuti.

U cigár nie je presne stanovené ako dlho by sa mala fajčiť. Niekto ju fajčí do polovice, niekto do miesta, kde sa cigara drží a iní zasa po začiatok prstienka. Je to individuálne. Cigaru proste fajčite dovtedy, kým vám neprestane chutiť. Pozor, čím je bližšie koniec cigary, tým viac sa zahrieva a dostáva štipľavú chuť.

Uhasenie je veľmi jednoduché. Cigaru proste odložíme do popolníka a necháme vyhasnúť. Cigaru hlavne nehaste ako bežné cigarety! Spôsobí to veľmi silný zápach a tiež to nevyzerá esteticky.

Foto: unsplash.com