Rozdiel medzi sexom bez lásky a s láskou

Teóriou romantiky je to, že milovanie by malo byť vyvrcholením lásky. Každý chlap však rýchlo pochopí, že na kvalitný orgazmus nepotrebuje vždy lásku na celý život. Niekedy dokonca stačí aj samoobsluha. Ale rozdiely pri sexe z lásky a bez nej skutočne sú. V tomto článku sa môžete dočítať, o aké ide.

Ide o chémiu

I keď ešte nikdy nikto nezmeral lásku, tak vedci už potvrdili, že láska spôsobuje stavy opitosti. Za následok to má hormón oxytocín, ktorý sa vylučuje do tela, ak sme s niekým, koho milujeme a sme zamilovaní.

Zaujímavé je, že tento hormón stimuluje rovnaké centrá v mozgu ako alkohol a to znamená, že sa cítime rovnako blažene a opojne. Čo to znamená? Že ak ste zamilovaní, sex je pre vás ešte opojnejší. Zažívate slasť a uspokojenie, ako keď máte v sebe pár promile, ale nejde o alkohol, takže nezlyháte s erekciou a samotný sex bude neskutočne príjemným zážitkom. Je to ako spojiť dve opojné látky dokopy.

Sex prežijete inak

Ak ste zamilovaní, tak sa celé vaše telo chemicky naladí na partnerku. Vonia vám, je pre vás zážitkom si ju užívať a je to spôsobené okrem oxytocínu aj endorfínmi, hormónmi radosti z toho, že ste spolu, že je nahá, že sa dotýkate. Milovanie je následne už len vyvrcholením príjemných chvíľ.

Foto: unsplash.com