Keď svetlo ovládne náš život

Svetlo vplýva na našu náladu, pocity, naše emócie, ale tiež podnecuje alebo tlmí našu aktivitu. Jeho farba a intenzita teda patria k tým podnetom, na ktoré dokážeme veľmi citlivo reagovať. Práve preto je na výber vhodného osvetlenia do domácností, ale tiež do komerčných priestorov kladený taký vysoký dôraz.

Keď svetlo ovládne náš život
Keď svetlo ovládne náš život (zdroj: komerčný článok)

Správne osvetlenie uzdravuje telo aj dušu

Nie je to len pôsobenie farieb, hudby alebo vôní, ktoré v nás dokážu vyvolať rôzne pocity. Možno si to občas ani neuvedomujeme, ale tým, že väčšinu podnetov z okolia vnímame najmä vizuálne, je to práve svetlo, od ktorého sa odvíja náš celkový psychický aj fyzický stav. Úzkostné stavy či depresie vznikajú veľmi často následkom nedostatku svetla, či už toho slnečného, alebo umelého. Zdravý život je teda podmienený aj výberom rovnako kvalitných svietidiel. Jednoduchá rovnica, ktorá je však v reálnom živote dosť podceňovaná. Aké svetlo je teda pre nás najlepšie?

Ak by sme svetlo lampy prirovnali k slnečnému svetlu, malo by mať neutrálnu bielu farbu. S končiacim sa dňom, keď intenzita prirodzeného svetla klesá, by studená biela v našich domovoch mala plynulo prechádzať do teplejších odtieňov bielej, svetložltej či oranžovej farby. Práve toto farebné spektrum veľmi blahodarne vplýva na uvoľnenie a podporuje relaxáciu. Aj v noci, ak potrebujeme zasvietiť, je vhodnejšie zvoliť lampu s červeným svetlom, pretože studené biele svetlo by mohlo narušiť tvorbu melatonínu v našom tele. A práve melatonín je zodpovedný za kvalitu nášho spánku, a teda aj celkovú regeneráciu.

LED2 – láska na prvé zasvietenie

Ak by sme si dostatočne uvedomovali dôležitosť svetla v našich životoch, naše priority pri výbere lámp, lustrov či lampičiek by boli určite odlišné od tých terajších. Už by to nebolo len o dizajne, hoci aj ten je dôležitý, ale o kvalite a ich funkčnosti. Našťastie idea pozitívneho vplyvu svetla na človeka zarezonovala aj v kruhoch výrobcov svietidiel, a tak je pre konečného spotrebiteľa oveľa jednoduchšie vybrať si to správne. Možno práve to podnietilo aj mladú rozvíjajúcu sa značku LED2 k výrobe svietidiel, pri ktorých je kvalita osvetlenia rovnako dôležitá ako ich dizajn. Jej rozrastajúce sa portfólio tak presne rozlišuje medzi denným osvetlením /4 000 K/ počas doby, keď sme aktívni a vyžaduje sa od nás sústredenie či kreativita, a relaxačným osvetlením /3 000 K/, ktoré pomáha nášmu telu relaxovať a oddychovať. Aj napriek prísnej funkčnosti sú svietidlá LED2 nadčasové a veľmi elegantné. So zabudovanou funkciou stmievania sú tou najlepšou voľbou pre relaxáciu.

Komerčný článok