Najlepší konferenčný stolík do obývačky – sklo, drevo či kov?

Uvažovali ste nad skleneným stolíkom? Prečo nie, stavte na sklo! V priestore nebude pôsobiť mohutne, naopak priehľadný efekt vám dovolí umiestniť do obývačky aj väčší stôl, než ste si pôvodne mysleli. Tento materiál však v niektorých ľuďoch vyvoláva – nie neoprávnene – obavu, že by ho mohli rozbiť. Rozhodne sa nehodí do domácnosti s deťmi.

Krásne sklo?

Sklenený povrch je síce náchylný na niektoré druhy mechanického poškodenia, dobre sa však čistí a odoláva i obávaným škrabancom. V prípade, že vás predsa len máta celosklenený stolík, dobrou voľbou je sklenená doska. Je to praktický pomocník v ochrane povrchu konferenčného i jedálenského stola, pričom samotný stôl môže byť drevený či dokonca z iných materiálov.

Nezničiteľný kov

Kovové plochy sú doslova nezničiteľné a tým pádom trvácne. Vďaka rôznorodej úprave povrchu nemusia vôbec pôsobiť chladne či nepatrične, rozhodne ich však môžete priznať ak ste milovníkom industriálneho štýlu.

Pre milovníkov dreva

Rozhodne nevoľte žiadne mäkké druhy dreva, ryhy sa na ňom budú objavovať na dennom poriadku aj napriek vašej veľkej snahe. Pevné masívne drevo je v tomto prípade omnoho trvácnejšou voľbou. Na zvýšenie ochrany môžete povrch stola spevniť dodatočnou vrstvou laku.

Je drevotrieska s fóliou riešením? V prípade, že chcete investovať iba minimálne prostriedky, pretože máte malé deti alebo je vaše bývanie iba dočasné, pokojne siahnite aj po takomto kúsku nábytku. Časom sa na ňom objavia stopy dennodenného používania, spraví vám však očakávanú službu.

Foto: unsplash.com