Zbavte sa každodenných a nepríjemných prekvapení v posteli

Od istého veku sa s oslabenou alebo nekontrolovanou erekciou stretáva každý jeden muž. U niekoho sú príznaky častejšie, iný sa s nimi stretne len zriedka. Bez ohľadu na frekvenciu výskytu by ste nemali tieto problémy podceňovať.

Zbavte sa každodenných a nepríjemných prekvapení v posteli
Zbavte sa každodenných a nepríjemných prekvapení v posteli (zdroj: unsplash.com)

Kvalitná erekcia je v našom živote dôležitá, preto je nutné jej dlhodobé „vychýlenie“ z normálu dostať späť pod kontrolu. Ako?

Prečo nás telo neposlúcha?

Potencia u mužov a proces dosiahnutia erekcie je komplexný mechanizmus. Výsledok teda môže ovplyvniť „rozpad“ najmenej jedného z článkov tohto zložitého reťazca reakcií. Ich znalosť ale pomáha predchádzať problémom s potenciou a udržiavať plnohodnotný sexuálny život po mnoho rokov.

Môžu za to nervy a stres

Je potrebné pripomenúť, že naša túžba sa objavuje predovšetkým v „hlave“. Impulzy pochádzajú z mužského mozgu a potom sa šíria miechou do uzlov a nervov penisu, čoho výsledkom môže byť veľmi často aj nechcená predčasná ejakulácia.

Vzrušenie preto nie je len výsledkom hmatovej stimulácie, ale aj reakcie na myšlienky, spomienky, erotické fantázie a skúsenosti.

Sexuálna sila muža teda závisí aj od práce periférneho nervového systému, ktorý reguluje prácu všetkých vnútorných orgánov. Periférny nervový systém je zodpovedný za zvýšenie a zníženie telesnej teploty, srdcového tepu, pocitov sýtosti a hladu. Zlyhanie v tomto spojení môže spôsobiť množstvo psychických problémov s erekciou.

Čistá myseľ môže byť riešenie.

Zdravotné problémy

Okrem psychogénnych príčin zhoršenej potencie existuje množstvo ďalších faktorov. Dôvody slabej potencie môžu byť napríklad zdravotné problémy: prostatitída (zápalové ochorenie prostaty), kardiovaskulárne ochorenia, cukrovka alebo hormonálna nerovnováha.

Zabudnite na ostych a dajte sa do poriadku. Návšteva u odborného lekára by mohla pomôcť, ak je problém dlhodobého charakteru a ohrozuje aj váš vzťah. Na škodu určite ale nebude ani zdravý životný štýl.

Komerčný článok