Aká je smart domácnosť? Inteligentná a na nezaplatenie

Vedenie domácnosti sa dá rozdeliť na činnosti, ktoré musíme robiť sami, a potom tie, ktoré za nás spravia naše šikovné spotrebiče. Taký je inteligentný domov.

Aká je smart domácnosť? Inteligentná a na nezaplatenie
Aká je smart domácnosť? Inteligentná a na nezaplatenie (zdroj: komerčný článok)

Od osvetlenia až po zamykanie. Všetko doma sa správa inteligentne

Inteligentný domov by sa dal charakterizovať jednou vetou ako dokonale prepracovaný systém komunikácie riadiacej jednotky a smart spotrebičov prostredníctvom pripojenia na wi-fi. Ale tento stručný popis ani zďaleka nevyjadrí, čo všetko vám inteligentná domácnosť dá, ak sa zveríte do jej rúk. V prvom rade vás odbremení od základných úkonov, ako je rozsvecovanie či vypínanie osvetlenia, multimédií či manipulácia so žalúziami. No potom je tu ešte celý rad ďalších schopností, ktoré si ako obyvateľ inteligentného domova nebudete vedieť vynachváliť. Spomeňme napríklad možnosť sledovať spotrebu energií online či byť informovaný o každej neobvyklej situácii doma, nech sme kdekoľvek na svete. Inteligentné spotrebiče sa v smart domove stávajú našimi sluhami a nikdy nekonajú za naším chrbtom, len podľa jasne nariadených príkazov a nastavených scén v aplikácii. Otvorte bránu kuriérovi, aj keď nie ste doma, polejte trávnik, keď sa v práci zdržíte dlhšie, zapnite si kúrenie z pohodlia sedačky.

Inteligentná domácnosť si vás rozmazná

Vo vašej inteligentnej domácnosti sa zrazu začnú diať „paranormálne“ aktivity, no vy budete vedieť, že je to len dôkaz toho, že vás spotrebiče na slovo poslúchajú. Nežijú si vlastným životom, správajú sa tak, ako ste si ich nastavili. A tak si jedného dňa poviete, že už máte asi naozaj všetko. Krásny dom/byt, rodinu a extra služby k tomu – smart domácnosť sa totiž postará o vás aj o seba. Máte tak možnosť ušetriť svoj čas, ale zaiste aj financie. Nikde sa nebude svietiť viac, než je to nutné, nastavíte si optimálnu klímu či automatické uzamykanie dverí. Rôzne senzory a detektory vás upozornia na neželaných hostí, ale takisto na únik plynu, dym či záplavu. Preto sa vo svojom domove už nikdy nemusíte báť o seba ani o svoj majetok a to isté platí aj v prípade, že na dlhší čas niekam vycestujete. Vy a váš domov spolu komunikujete aj na diaľku, a preto si nikdy neprestanete rozumieť.

Komerčný článok