Kritéria výberu dverí, ktoré vám budú verne slúžiť

Žiadny vlastník bytu alebo súkromného domu nechce neustále myslieť na ochranu a izoláciu svojho domu od chladu, vonkajšieho hluku a vnikania cudzích ľudí. Inštaláciou kvalitných dverí ani nemusíte.

Pre výber toho najlepšieho príslušenstva je však potrebné vziať do úvahy niekoľko kvalitatívnych kritérií.

Kritéria výberu dverí, ktoré vám budú verne slúžiť
Kritéria výberu dverí, ktoré vám budú verne slúžiť (zdroj: unsplash.com)

Dôležitý je materiál

Najdôležitejším kritériom pri výbere nových dverí je ich materiál. Od neho závisí pevnosť a odolnosť konštrukcie voči rôznym vplyvom, ako aj to, ako zapadnú do okolitého interiéru. Výrobcovia vám na tento účel ponúkajú mnoho originálnych riešení, ktoré spĺňajú moderné štandardy a umožňujú vám vybrať si nielen krásny, ale aj silný a odolný model.

Typ dverí

Pánty majú pri dverách veľký význam, pretože určujú úroveň ochrany a odolnosti celej konštrukcie proti vlámaniu ako aj ich ľahké otváranie. Môžu byť nielen ľavé a pravé, ale aj klasické alebo skryté v konštrukcií, čo dáva dverám originálny vzhľad bez rušivých prvkov. Ak si vyberiete univerzálne zasúvacie dvere, tu netreba myslieť na pánty, ale priestor, do ktorého sa bude krídlo zasúvať.

Zvuková a tepelná izolácia

Dvere nie sú len prostriedok na zónovanie priestoru, ale aj vytvorenie súkromia a príjemnej atmosféry v interiéri. K tomuto účelu dokonale slúži ich zvuková aj tepelná izolácia.

Na vylúčenie prenikania cudzích pachov a prievanu je preto potrebný vhodný tesniaci systém. Prítomnosť tesniacej vrstvy zaisťuje tiché zatváranie a vytvorenie dokonalej tepelnej izolácie.

Nájsť pevné a kvalitné dvere do bytu alebo domu nie je také ťažké. Musíte len venovať pozornosť konštrukčným funkciám, optimálnej veľkosti a vybrať si najlepšiu možnosť.

Komerčný článok