Výbava, ktorá sa o úspešný úlovok postará

Obsah batohu poľovníka závisí od mnohých rôznych faktorov, od osobných preferencií až po typ lovu a ročné obdobie. Veľký vplyv má aj špecifický terén.

Poďme sa spoločne pozrieť, ktoré doplnky môžu vplyv týchto faktorov eliminovať na minimum, aby bol úspech v love zaručený.

Výbava, ktorá sa o úspešný úlovok postará
Výbava, ktorá sa o úspešný úlovok postará (zdroj: unsplash.com)

Poľovnícke oblečenie

Táto skupina zahŕňa teplé vrchné oblečenie a termoprádlo, ak je lov vykonávaný v zime. V lete príde vhod zasa pláštenka. Náhradné ponožky, uteráky a vreckovky sú nevyhnutné v každom ročnom období.

Profesionálna optika

Schopnosť maskovania zvierat v prírode je dokonalá, preto vám len dobré optické zariadenie môže pomôcť v jej pozorovaní. Nielen ďalekohľad, ale aj moderná termokamera teda určite padne vhod.

Rovnako oceníte aj rôzne iné elektronické zariadenia, medzi ktoré patria komunikátory, nabíjačky a batérie. Nezabudnite ani na zariadenie s GPS, ktorým môže byť aj váš mobil.

Pohodlná a pevná obuv

Skúsení poľovníci odporúčajú vziať si so sebou niekoľko rôznych typov topánok. Závisí od terénu, v ktorom sa budete pohybovať a aktuálneho počasia. Noha by mala byť neustále v suchu a zároveň dobre vetraná.

Vybavenie na lov

Zbraň, náboje, nôž, sekera, baterka, lano alebo spomínaná a špeciálna termovízia či nočné videnie. V tomto zozname je možné pokračovať donekonečna. Závisí od charakteru lovu a ďalších iných podmienok.

Nezabudnite si veci na prenocovanie, kam patrí spací vak alebo stan. Určite si vezmite aj malé občerstvenie, batoh na pleciach zbytočne ale nepreťažujte, inak budú vaše reakcie pomalé a lov neúspešný.

Tento koníček môže byť nebezpečný, ak ale máte po ruke skúsenosti a správne vybavenie, nič vám nehrozí. Nezabudnite si vziať všetko, čo potrebujete, so zameraním sa na vlastný zoznam vecí, ktorý je vždy individuálny.

Komerčný článok